С 125 / Е 145.4 / P 150

Високопритисниот апарат C 125.4 е соодветен за типични домашни задачи како што се чистење на скалила, сутерени и возила со умерена употреба.
Идеален за сите видови на малкучасовно чистење на отворено. C 125.4 нуди неверојатна мобилност и флексибилност. Со Кликни и Исчисти (C & C) системот брзо и лесно се променуваат дизни, а стандардната Nilfisk бајонетска спојка обезбедува компатибилност со големиот избор на Nilfisk додатоци.

Е 145.4 е домашен високопритисен апарат, кој нуди, заедно со добрите перформанси, високо ниво на удобност и флексибилност. Погоден е за сите типови работни задачи за чистење околу куќата, од средно до многучасовно чистење. Совршен за чистење на 4×4 возила, приколки, дворни гарнитури, и др.

За полу-професионална употреба – Изберете Nilfisk P

P 150.2 е неверојатен високопритсен апарат за полу-професионална употреба – совршен за оние кои имаат потреба од најдобра и најиздржлива опрема. Овој високо притисен апарат ви помага да се справите со сите предизвици на чистење на кои ќе наидете. Тој е совршен за чистење на автомобили, приколки, трејлери, јахти, базени и секако може да биде употребен и за чистење на дворот и градината.

Сите P модели имаат челично обложено високопритисно црево и многу стабилен дизајн, само како напомена на неколкуте карактеристики кои придонесуваат за беспрекорните перформанси.

Технички податоци

C125.7 X-Tra

E 145.4 X-tra

P 150.2

Електричен кабел (M) 

Напон (V)

230 

230 

230 

Електричен приклучок (KW)

1.5

2.1

2.9

Потрошувачка на струја (KW) 

6.4

9

12.6

Проток на вода QMAX/QIEC (L/H) 

460/320

500/420

610/540

Работен притисок (BAR/MPA) 

max 125/12.5

max 145/14.5

max 150/15

Должина на црево (M)

6

9

10

Макс. влезна температура (°C) 

40

60

60

Димензии ДxШxВ (MM) 

280x250x851

360x340x900

495x380x975

Тежина (KG) 

6.6

19

26

Стандардна опрема

Стандардна опрема

C 125.7 X-Tra

E 145.4 X-Tra

P150.2

Црево 6М

   

Црево 9М

 

 

Црево 10М

   

Пиштол со цевка

Цевка за прскање

Дизна Powerspeed

Дизна Tornado

Глава на пумпа од алуминиум

 

Глава на пумпа од месинг

   

Резервоар за пена

Котур

 

Галерија

За повеќе информации погледнете го следното видео:

Преземања